Eshop
vánočních stromků

po-ne 10:00 – 17:00

Plantáž vánočních stromků

Plantáž vánočních stromků společnosti Radhošťtrans se nachází ve Stříteži nad Bečvou. Její celková oplocená plocha činí přibližně 7,5 ha, plocha produkční 6,5 ha. Nachází se blízko obce na jihovýchodně orientovaném mírném svahu v nadmořské výšce 350 – 400 m n. m.
V průběhu let 1998 až 2002 bylo vysazeno cca 50.000 sazenic různých druhů vánočních stromků. Každoročně se vytěžené vánoční stromečky nahrazují novou výsadbou. Kromě vánočních stromečků plantáž produkuje i tzv. ozdobnou klest pro výrobu kytic a věnců.

Činnosti a provoz

Během roku spočívá provoz plantáže hlavně v nekonečném boji s buření, hmyzími škůdci a houbovými chorobami. Jednou z nejdůležitějších činností je tvarování (střih) stromků, které probíhá od poloviny června do poloviny července. V srpnu jsou vždy vyznačeny stromečky určené k těžbě. Ozdobná klest se začíná vyrábět v říjnu, vánoční stromky pro velkoobchod se těží cca od poloviny listopadu.

Při své činnosti společnost zaměstnává brigádně spoustu místních občanů, rovněž spolupráce s vedením obce a jednotlivými spolky hlavně s Mysliveckým sdružením Háje Střítež je na vysoké úrovni.

Provádíme rovněž maloprodej přímo na plantáži. Stromky k tomuto účelu se těží denně čerstvé, zákazníci mají možnost širokého výběru podle druhů dřevin, kvality a velikosti. K tomu nabízíme doprovodný prodej chvojí, jmelí a dřevěných stojanů. Na přání zákazníka ofrézujeme silný kmínek a stromek zabalíme do přepravní sítě. Spokojenost našich zákazníků se projevuje hlavně tím, že se k nám opakovaně vrací a doporučují naše výpěstky svým známým, takže zákazníků v maloprodeji rok od roku přibývá. V minulých letech jsme při prodeji lidem umožňovali vstup do plantáže a vlastní uřezání stromečku. Bohužel jsme tuto „atrakci“ museli zrušit, protože lidé nechávali ležet uřezané stromky na ploše, řezali nevyznačené, zůstávaly po nich i metrové pařízky apod.

Rozvoj

Společnost neustále investuje do budování nutného zázemí pro provoz plantáže jako jsou zpevněné manipulační plochy, hospodářský a skladovací přístřešek a potřebná mechanizace a tím svoji činnost neustále zkvalitňuje.

Zahájení stromkobraní

Jako každoročně zahajujeme kolem poloviny listopadu sezónu řezáním stromečků pro velkoobchod.
Pro vlastní prodej na plantáži řežeme vždy čerstvé stromky až se zahájením prodeje. Ten bude probíhat letos od čtvrtku 1. prosince do pátku 23. prosince. V této souvislosti stojí za seznámení se s výsledky naší ankety z loňského roku !
Máme připraven široký sortiment různých druhů, kvalit a velikostí stromečků, takže si určitě každý vybere podle svého vkusu a finančních možností. Nákupem stromku přímo na plantáži se dá ušetřit 30 až 50 % ceny stromku proti nákupu ve městě !

Pro naše zákazníky jsme připravili několik změn :

změna prodejní doby – tato se posunula o 2 hodiny t. j. 10:00 až 17:00 hodin. Pro tento účel jsme pořídili umělé osvětlení prodejní plochy, abychom umožnili nákup stromku lidem s delší pracovní dobou.
rozšíření sortimentu – u jedle kavkazské jsme zavedli novou kvalitativní kategorii – PREMIUM – stromek nejvyšší kvality. Těchto stromečků máme jen omezený počet, protože musí splňovat ta nejpřísnější kritéria. Jsou onačeny širokým fialovým šťítkem a budou umístěny v samostatném prodejním boxu.

Opět budeme umožňovat zájemcům vlastního uřezání stromku přímo na plantáži. Stejně však jako loni pouze s doprovodem našeho pracovníka a za přirážku 100,- Kč k ceně stromku.

Opět budeme mít připraveny k prodeji stromečky v kontejnerech (květináčích). Tato forma je rok od roku populárnější u majitelů rodinných domů, kteří si na jaře při dodržení na našich www stránkách posaných pravidel stromeček vysadí na zahradu.

Zveřejňujeme kompletní ceník zboží a služeb na našich www stránkách.

Věříme, že jako každoročně nám naši zákazníci zachovají přízeň a budou s našimi stromečky spokojeni. Pro spokojenost našich kupujících udělá celý kolektiv naší společnosti maximum.