Eshop
vánočních stromků

po-ne 10:00 – 17:00

Nabídka stromků

V nabídce je každoročně několik tisíc různých druhů i kvalit vánočních stromečků a to ve všech velikostech, od těch nejmenších stromečků v kontejnerech až po třímetrové řezané vánoční stromky.

Řezaný vánoční stromek:

  • jedle kavkazská (Abies nordmanniana)
  • smrk pichlavý (Picea pungens)
  • jedle ojíněná (Abies concolor)
  • jedle plstnatoplodá (Abies lasiocarpa)

Vánoční stromek v kontejneru:

  • jedle kavkazská (Abies nordmanndiana)
  • smrk pichlavý (Picea pungens)

Řezané vánoční stromky:

Jedle kavkazská (Abies nordmanniana)

Jedle kavkazská (Abies nordmanniana)

Vytváří válcovitou úžasně pravidelnou stavbu vánočního stromku což umožňuje pěkné a rovnoměrné ozdobení.Jehlice jsou lesklé tmavězelené až 4 cm dlouhé.Úžasně voní a její eterické oleje provoní celý byt.V teplé místnosti vydrží delší dobu Přirozeně je rozšířena na hlavním hřbetu Kavkazu.

Smrk pichlavý (Picea pungens)

Smrk pichlavý (Picea pungens)

Vyznačuje se pevnou kuželovitou korunou.Jehlice má 3cm dlouhé,tuhé.Jsou buď matno zelené nebo modrozelené až stříbřité.K nám se rozšílil ze Severní Ameriky společně s Smrkem Engelmanem.Oba druhy smrků patří k oblíbeným vánočním stromkům

Jedle ojíněná (Abies concolor)

Jedle ojíněná (Abies concolor)

Má přísně kuželovitý tvar a husté větve, skoro vodorovně postavené a v dolních patrech mírně splývající. Mezi jedlemi vyniká délkou srpovitě zahnutých jehlic, které dorůstají 4- 6 cm. Jehlice jsou u základního druhu po obou stranách stříbřitě modrozelené.

Vánoční stromky v kontejnerech:

V dnešní době je stále oblíbenější vánoční stromek v kontejneru, tedy květináči. Je to řešení nejen ekonomické a ekologické. Mnoho citlivých povah má mnohem lepší pocit, když si svůj smrček nadále opečovává, než když ho vyhazuje kolikrát ani nevěda kam. Jenže aby stromek v květináči opravdu pár let vydržel, musí se s ním zacházet podle určitých pravidel.

Venkovní stromek si do bytu můžete vzít pouze na krátkou dobu, pokud chcete, aby přežil i na příští rok. Ideální je doba den až tři, maximálně však na týden. Ten už ale představuje pro stromek značnou zátěž.

Aklimatizace

Po delším pobytu v teple by se totiž „probudil“, začal rašit a návrat do zimy by nepřežil. Z tohoto důvodu by měl stát v místnosti na co nejchladnějším místě, musíte jej také dostatečně zalévat a rosit, klidně ho i ochlaďte kouskem sněhu.
Před Vánocemi dopřejte stromku především důkladnou aklimatizaci nejlépe čtrnáct dnů před umístěním do tepla by měl stát na chladnější světlé chodbě či v garáži. Pokud máte možnost teplotu „odstupňovat“ a přenést ho přes více takových odpočívadel, tím lépe. Ten samý postup zopakujte poté, co stromek svou úlohu splní samozřejmě v opačném sledu. Pokud venku silněji mrzne, raději počkejte a na přechodném místě jej ponechejte déle.
Život stromku domácího

Málokdo by chtěl mít stromeček v obývacím pokoji stále. Ostatně stromu zvyklému na venkovní klima a zimní období klidu by to ani nesvědčilo. Jeho místo proto stále zůstává na zahradě, kde může být vsazen do země nebo trvale pěstován v dostatečně velké nádobě. V květináči může bydlet i na balkóně či terase. Nádobu je však v zimě třeba obalit izolací, aby kořeny nepromrzly. V zemi jsou ale chráněné mnohem lépe. Proto se doporučuje nádobu zapustit třeba na zahradě do země. Pokud je v ní stromek pěstován trvale, neobejde se přes sezónu bez přihnojování, samozřejmě bez zálivky a každým rokem bude potřebovat květináč-kontejner o číslo větší.